Led'li Işık Maskesi Nedir?

Cildin yaşlanma süreci ciltteki temel maddelerin ciltten uzaklaşması ile gerçekleşir. Örneğin Cildimizde hali hazırda bulunan Hyaluronik Asit cildimizden çevre etkenleri veya yaş'a başlı olarak azalır veya uzaklaşırsa cilt'te kırışıklık meydana gelir. Işıklı Led maske ile bu maddelerin cildinizde kalmasını hatta çoğalıp daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Barındırdığı birden fazla ışık frekansı ile birçok probleme ayrı ayrı hitap etmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Leke ve sivilceye neden olan bakterileri yok eder.
Problemler için kullanılan ilaçlara kimyasalsız alternatif.
Cilt sarkmalarını önlemeye yardımcı olur.
Cilde tazelik ve ferahlık verir. 
Akne problemleri ile savaşır. 
Yumuşak ve diri bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Led'ler Nasıl Çalışır?

Ledli ışık terapisi, birçok uygulamada kullanılan enerjiyi veren belirli dalga boylarındaki ışıkların kullanılmasıdır. Bu işlem fototerapi olarak da bilinmektedir. Işık şeklinde verilen enerji boyları cild'de problemlere neden olan bakterileri öldürerek cildin yaşlanmasını ve problem oluşmasını önler.

Hangi Işık Rengi Hangi Problemde Kullanılır?

Kırmızı Işık (650 - 730nm.)

Ciltteki kolajen dengesini sağlar ve Elastin üretimini arttırır. Artan Elastin üretimiyle birlikte cilddeki sarkmaların önüne geçer cildi toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar. Kılcal damarların akış hızını arttırarak hızlı taşınan kan cildi daha hızlı tedavi etmektedir bu olay anti-aging özelliği sağlamaktadır.

Mavi Işık (430 - 450nm.)

Ciltteki iltihaplı sivilce,sebum ve akne gibi mikrop barındıran problemlerde 430-450nm. ışık ile çalışarak bakterilerin öldürülmesinde oldukça etkildir. Uygulama sonrası sivilcelerin söndüğü, sebum dengesinin sağlandığı ve tıkalı gözeneklerin açılarak cildin nefes alması sağlanmakdır. Ciltteki gözenek açıklığını sıkılaştırır ve leke'den arındırır.

Yeşil Işık (525 - 550nm.)

Renk pigmentlerinin dengelenmesinde mavi ışıktan çok daha etkilidir. Leke problemlerinde seanslara bağlı olarak rengin açıldığı kanıtlanmıştır. Ayrıca kılcal damarların esnemesini sağlamaktadır. Cilt yüzeyinden görünenen damarlı yapıyı ortadan kaldırır cilde ferahlık ve tazelik sağlamaktadır.

Sarı Işık (590nm)

Özel olarak işlenmiş 590nano metre dalga boyu ile hücrelerin oksijenle buluşmasını sağlar ve kaybettiği enerjiyi toparlamasına yardımcı olur. Farklı renge bürünmüş lekeli ciltteki pigmentlerin ayrıştırılmasını sağlar. Çökmüş ve ışık kaybetmiş cildin toparlanmasında en etkili yöntemdir. Kırışıklık ve sarkmalarda başarı oranı yüksektir.

Açık Mavi Işık ()

Hücre içi enerjiyi kademeli olarak arttırarak hücrenin beslenmesini sağlar. Metabolizmayı hızlandırmada etkindir.

Mor Işık ().

Kırmızı ve Mavi ışığın birleşmesinden oluşan mor ışık, sivilceden arta kalan akne izlerinin onarımına yardımcı oluyor.

Lazer Işığı - Beyaz ().

Deriye derinlemesine nüfuz eder, Kolajen üretilmesine yardımcı olarak ince çizgileri ve sarkmalara karşı daha iyi bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.


Foto GaleriBilgi almak için formu doldurunuz.

CAPTCHA code
* Not: Gönderdiğiniz bilgiler kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.