cilt bakımı bursa

Profesyonel Cilt Bakımı deneyimini yaşamaya hazır mısınız?

Vücudumuzun en büyük organı derimizdir ve dış koşullardan en çabuk etkilenen ise cildimizdir, cildimizi korumak için en iyi yöntem cilt bakımınızı düzenli yaptırmak ve evinizde de yaşınıza ve cilt tipinize uygun ürünlerle desteklemektir. Cilt bakımının düzenli yapılması bu yüzden çok önemlidir. Çünkü böylelikle cilt için gerekli olan vitamin ve minerallerin cilde alınması sağlanır. Cilt sorunları bu şekilde uzaklaştırılırken daha canlı ve sağlıklı bir cilt elde edilmiş olur.

Neden cilt tipimize uygun cilt bakım ürünlerini seçmeliyiz?

Yaşınız, cinsiyetiniz ve etnik kökeniniz ne olursa olsun her zaman hem kendi ihtiyaçlarınıza özel hem de cilt tipinize uygun cilt bakım ürünlerini tercih edin. Örneğin kuru bir cilde sahipseniz, cildiniz kurudukça bozulan cilt bariyerini güçlendirmek için daha zengin bir formüle ihtiyacınız olur. Eğer cildiniz yağlı olmaya eğilimliyse, parlamaya ve gözenekleri daha da tıkayarak akne ve cilt lekelerine sebebiyet vermemek için, daha hafif ve kıvamlı bir formül kullanmalısınız.

Cilt tipleri ne kadar farklı olabiliyor?

Kuru, hassas, normal ve yağlı ciltlerden bahsederiz ama aslında tüm cilt yapıları benzersizdir. Karma ciltler ve ara cilt tiplerini de unutmamak gerekir.

Cilt tipimiz değişir mi?

Cilt tipiniz ve cildinizin durumu zamanla ve mevsime göre değişebilir; hormonal değişimler, hava kirliliği, hayat tarzınız (diyet, stres vb.) ve iklim değişiklikleri gibi dış etkenler sebep olabilir. Zaman zaman değişen ihtiyaçlarınızla beraber ürünlerinizi de değiştirmek faydalı olacaktır. Örnek verecek olursak havanın kuru olduğu kış günleri için zengin bir nemlendirici tercih ederken, yazın ekstra UV koruması olan bir ürün tercih etmelisiniz.

Aklınızda başka sorular mı var?

Hemen bizi yukarıdaki numaralarımızdan arayın, size bilgi verelim.

Bize Ulaşın

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Foto Galeri

RANDEVU FORMU  

BAKIM RANDEVU FORMU

Form Image