dermapen uygulaması

Dermapen uygulamasını neden yaparız?

Her cilt tipinde uygundur. Akneli bir yüz, daha yaşlı bir yüz ya da gençleşmek için olabilir. Dokularımızı daha iyi hale getirebilmek adına, daha parlatmak adına ve gözeneklerimizi sıkılaştırmak adına aslında hepimizin ihtiyacı olan bir uygulamadır. Kullandığımız ürünler normal şartlarda cildin alt tabakalarına erişemiyor. Derimiz engel olabiliyor. Dermapen sayesinde cildimizin istediğimiz bölge ve noktasına uygulama yapabiliyoruz.

Dermapen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

  • Sivilce izlerinin tedavisini hızlandırır,
  • Güneş lekeleri ve diğer lekelerin giderir,
  • Ciltteki çatlakların giderir,
  • İnce kırışıklıkların giderilmesini hızlandırır,
  • Göz çevresi morlukların hızlıca iyileştirir,
  • Ciltteki yaraların tedavisi hızlanır,
  • Boyun ve dekoltedeki kırışma ve sarkmalarda,
  • Ciltteki genişlemiş gözeneklerin azaltılması ya da  yok edilmesinde kullanılan bir yöntemdir.

İlk seanstan sonra etkisini hemen gösterir. 7-10 ay gibi bir kalıcılığı vardır. Dermapen'in etkisini tam olarak gösterebilmesi için ortalama 3 ay gerekir. Etkisi kalıcıdır ve 6 hafta sonrasında dermapenden beklenen etkiler belirgin hale gelmeye başlar.

Ciltte pembeleşme, küçük çaplı kanamalar ve yanma hissi oluşur. Bu tamamen doğal bir süreçtir. Ciltteki kızarıklık yaklaşık 6 saat içinde azalır ve 1-2 günde de kaybolur. İşlem sonrası güneşten korunmak gerekir. Yüksek koruma faktörlü kremler kullanılmalıdır.İşlemden sonra 2 gün boyunca fazla spor, sauna, sıcak banyo, hamam, solaryum gibi uygulamalardan uzak durmak ve havuza girmemeniz gerekir.

Nadiren enfeksiyon, ağrı ve kaşıntı, alerjik reaksiyonlar, yaralar ve doku değişiklikleri gibi yan etkiler görülebilir.

Aklınızda başka sorular mı var?

Hemen bizi yukarıdaki numaralarımızdan arayın, size bilgi verelim.

Bize Ulaşın

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

RANDEVU FORMU  

BAKIM RANDEVU FORMU

Form Image