Ultrasonic Peeling İle Derinlemesine Cilt Bakımı

Ultrasonic Peeling cilt yüzeyine yaklaşık 25.000 Hz (hertz) frekans seviyesinde ses dalgalarının sistematik olarak gönderilmesi ve bu ses dalgalarının titreşim yaratması ile cildin ölü derilerden kurtulması yöntemidir. Günümüzde en çok tercih edilen derinlemesine cilt bakım yöntemlerinden biri olan ultrasonic peeling uygulaması, cilt yüzeyinde yer alan sorunların (siyah nokta, ölü hücreler vb.) ortadan kısa bir süre içinde kaldırılmasını sağlamaktadır. Profesyoneller tarafından sunulan ultrasonic peeling uygulaması birçok farklı cilt tipi için kullanılabilmektedir.

Ultrasonic Peeling ile derinlemesine cilt bakımının faydaları nelerdir?

Ses dalgalarının ve probun ucundaki titreşimlerin etkilerine göre faydalarda değişiklik göstermektedir. Ultrasonic peeling uygulamasının sağladığı başlıca faydalar şunlardır:

  • Sebumun, siyah noktaların, kozmetik ürünlerin vb. zararları etkenlerin ayrıştırılması sağlanır,
  • Ciltte kıl kökleri ve porların açılmasını sağlar,
  • Sivilce oluşumlarını büyük bir etkide engeller,
  • Hücre yenilenmesini sağlar ve hızlandırır,
  • Cildiniz yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşur,
  • Lekelerin açılmasına ve cilt katmanlarında kan dolaşımının sağlanmasına yardımcı olur.
  • Ultrasonic peeling tedavisinin sağladığı faydalar son yıllarda derinlemesine cildiniz için bu yöntemin yaygın olarak kullanılmasını sağlamıştır.
  • Mikro masaj etkisi sayesinde cildinizde sağlıklı kan akışı sağlanarak hücre metabolizması da hızlandırılır.

Derinlemesine cilt bakımı yaptırmak isteyen kişiler ultrasonic peeling tedavisi ile kısa süre içinde yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşabilir. Ultrasonic peeling ile cilt bakımı sertifikalı güzellik uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Ultrasonic peeling cilt tipi ve uygulama alanına göre farklı yöntemler kullanılarak uygulanmaktadır. Ultrasonic peeling tedavisi tüm cilt tipleri için uygulanabilir. Fakat, kuru cilt yüzeyinde uygulama yapılmasından kaçınılması gerekmektedir. Ultrasonic peeling uygulamasında cilt üç farklı nedene bağlı olarak özel solüsyonlarla ıslatılmaktadır.

Ultrasonic peeling uygulaması yaptıranlar kısa bir sürede yüksek etkili bir cilt temizliği elde ettikleri için her yaş grubundan uygulama alanı bulunmaktadır. Sağlık açısından herhangi bir engel teşkil etmeyen kişilere ultrasonic peeling uygulaması yapılabilir. Ultrasonic peeling uygulamasından kaçınılması gereken durumlar haricinde herkes tedaviden yararlanabilir. Ultrasonic peeling uygulaması daha çok yağlı cilt tipine sahip kişiler için uygundur. Kalın veya ince kırışıklara sahip, gözenekleri açık yağlı cilt tipi için ultrasonic peeling uygulaması uygulanarak cildin iyileştirilmesi sağlanabilir.

Ultrasonic peeling uygulamasının süresi cilt tipine ve amaca göre belirlenebilir. Çok sık bu tür uygulamaların yapılması ciltte zaman içinde çeşitli sorunların görülmesine neden olabilir. Tavsiye edeceğimiz uygulama süresi: 10 günde bir toplamda 6 seanstır.

 

Aklınızda başka sorular mı var?

Hemen bizi yukarıdaki numaralarımızdan arayın, size bilgi verelim.

Bize Ulaşın

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

RANDEVU FORMU  

BAKIM RANDEVU FORMU

Form Image